młoda dziewczyna z zaskórnikami

Niezdrowa, pełna wyprysków cera może skutecznie osłabić morale nawet najbardziej pozytywnej jednostki. Nikt nie chce, aby jego niedoskonałości były widoczne, a w przypadku trądziku ciężko je ukryć. Istnieje dużo naturalnych i chemicznych sposobów na walkę z tym schorzeniem, których skuteczność uzależniona jest zazwyczaj od stopnia zaawansowania konkretnego przypadku. Zobaczmy, jakie są najpopularniejsze rozwiązania.

Czym jest trądzik?

skuteczny krem na trądzikTrądzik to choroba skóry, która objawia się nadprodukcją sebum, wskutek której na twarzy chorego pojawiają się pryszcze, zaskórniki i krostki. Pierwszym stadium schorzenia jest wystąpienie zaskórników, zwanych często wągrami. Pojawiają się one w miejscach na ciele, które wyposażone są w najwięcej gruczołów łojowych, więc nie tylko na twarzy. Ukazywać się może także trądzik na plecach, na brodzie, czole albo trądzik na policzkach. Czerwone grudki i krostki na skórze świadczą o bardziej zaawansowanej formie schorzenia. Najgłębsze stadium, podczas którego mogą pojawić się blizny po trądziku, następuje wtedy, kiedy mamy do czynienia z bolącymi, wypełnionymi ropą krotkami. Różne mogą być przyczyny schorzenia, jakim jest trądzik. Najbardziej popularny jest trądzik pospolity, który zwykle ma podłoże dziedziczne. Skóra przetłuszczać może się także pod wpływem stresu czy dorastania, kiedy buzują w nas hormony (trądzik hormonalny). Również z powodu hormonów pojawia się trądzik w ciąży. Nie jest natomiast pewne, dlaczego trądzik na czole czy w innych miejscach pojawia się u dorosłych.

Skuteczne sposoby na trądzik

Kiedy trądzik na brodzie, czole czy policzkach wydaje się być nie do wytrzymania, najczęściej chorzy udają się po pomoc do dermatologa. Ten może przepisać tabletki na trądzik, najczęściej zawierające witaminę A lub jej pochodne. Lekarz możne zaproponować nam także antybakteryjną maść na trądzik.

Silne leki mogą wykazywać jednak skutki uboczne, kuracja bywa też długotrwała i droga, dlatego najpierw warto sprawdzić, czy nie pomagają nam inne sposoby. Trądzik usunąć może dostępny bez recepty krem na trądzik, na przykład popularny Sevolium. To preparat naturalny, nie musimy więc bać się tylu skutków ubocznych, jak ma miejsce w przypadku brania antybiotyków. Z najnowszych rozwiązań dostępny jest także laser na trądzik. Zdecydowanie się na taki zabieg może przyspieszyć walkę z tym nieprzyjemnym schorzeniem.

 

6 odpowiedzi do “Skuteczny sposób na trądzik – bez recepty krem na trądzik”

  1. Trądzik młodzieńczy trzeba po prostu przetrwać.
    Jasne, kremy potrafią złagodzić objawy, ale nie wyleczą nas do końca.

  2. A czy krem bez recepty będzie tak samo dobry jak ten na receptę? I czy tabletki na trądzik aby nie są strasznie szkodliwe?

    1. Może być czasem nawet lepszy 😛 To że coś jest medyczne nie sprawia, że będzie miało w 100% lepsze działanie. Weźmy takie Sevolium – ma w 100% naturalny skład. Jakieś nagietki, cynk, miedź, ekstrakt z drożdży itd. Wszystkie wymienione składniki mają SZALENIE dobry wpływ na zdrowie skóry i działanie antybakteryjne. Czy razem będą działać równie dobrze co jakiś medykament? No raczej, że powinny 😀

  3. Najgorsze z tego wszystkiego są blizny po trądziku. Trądzik może w końcu zejść, można go wycisnąć itd. – ale blizny najczęściej zostają i wyglądają okropnie. Moja znajoma jako nastolatka miała tragiczny trądzik, teraz ma całą przeoraną skórę twarzy 😐

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code