Implanty RTG

Implanty zębowe są doskonałym sposobem na zapobiegnięcie negatywnym konsekwencjom związanym z brakami w uzębieniu. Uzupełniając luki, nie narażamy się na wiele problemów estetyczno-zdrowotnych.

Implant zęba – czym są implanty i dla kogo zostały stworzone?

Model implantuImplantem zęba nie jest korona protetyczna, widoczna na stałe w jamie ustnej. Implant zęba to tak naprawdę śruba (wykonana z tytanu lub tlenku cyrkonu), która zostaje wszczepiona w kość (szczęki lub żuchwy) i staje się niewidoczna. Implanty zawsze są ciałem obcym, dlatego należy liczyć się z możliwością odrzucenia lub powikłań.

Warto jednak pamiętać, że tworzy się je z biokompatybilnych materiałów, tak, żeby to ryzyko było bliskie zera. Implanty zębowe zostały stworzone dla wszystkich, którzy chcą uzupełnić pojedyncze lub wielozębowe luki, bez negatywnego oddziaływania na pozostałe zęby.

Rodzaje implantów – czym charakteryzują się poszczególne implanty zębów?

Rodzajami implantów, spośród których mogą wybierać pacjenci, są:

 • implanty tytanowe – wykonywane z trwałego materiału, odpornego na obciążenia
 • implanty cyrkonowe – ich główną zaletą jest fakt, że perfekcyjnie imitują naturalną tkankę, poprzez odpowiednie pochłanianie i odbijanie światła
 • implanty jednofazowe – podczas jednej wizyty zakłada się zarówno implant, jak i wypełnienie tymczasowe
 • implanty dwufazowe – na jednej wizycie wszczepia się implant, następnie czeka się kilka miesięcy, aż tkanki się odpowiednio zregenerują, a na koniec zakłada się koronę protetyczną

Rodzaje implantów dobierane są tak, by jak najlepiej spełniały potrzeby konkretnego pacjenta. Implanty zębów dopasowywane są zawsze pod indywidualne oczekiwania oraz sytuację zdrowotną danej osoby.

Cena implantu – od czego zależy ile kosztuje implant zęba?

Cenę implantu warunkuje kilka czynników. Cena implantu zależy m.in. od gabinetu, usług, które będą wykonywane oraz materiałów, z których wykonamy implanty zębowe. Na pytanie ile kosztuje implant zęba, możemy otrzymać odpowiedź dopiero po indywidualnej konsultacji ze stomatologiem lub implantologiem. Dzięki temu dowiemy się, jakie dokładnie czynności trzeba będzie wykonać. Implanty zębowe mogą łączyć się z następującymi usługami:

 • wykonanie i montaż korony protetycznej
 • założenie łącznika
 • konsultacje
 • zdjęcie pantomograficzne lub tomograficzne 3D
 • zabieg sterowanej regeneracji kości
 • zdjęcie szwów
 • podniesienie lub opuszczenie dziąsła

Implant zębowy – wady i zalety takiego rozwiązania

Implantem zębowym można wypełnić dowolną lukę w uzębieniu, u niemalże każdego pacjenta. Implant zębowy pozwala na bardzo indywidualne podejście do pacjenta, tak, żeby perfekcyjnie dopasować kształt, wielkość i kolor korony zębowej. Do wad można zaliczyć takiego rozwiązania można zaliczyć:

 • wysokie koszty
 • długi czas gojenia
 • ryzyko odrzucenia (chociaż minimalne, należy o nim pamiętać)

Lista zalet przedstawia się następująco:

 • wytrzymałość – implanty zębowe są inwestycją na lata
 • brak negatywnego oddziaływania na zdrowe zęby
 • zapobiegnięcie zanikowi kości
 • podtrzymywanie prawidłowej pracy mięśni twarzy
 • utrzymanie dotychczasowych funkcji zgryzu i uzębienia
 • zapobieganie rozwojowi wad zgryzu i wymowy

15 odpowiedzi do “Implanty zębowe – dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta”

 1. mam nadzieję, że nigdy wstawianie takiego implantu zębowego mnie nie spotka.. Bałabym się, że taki implant się nie przyjmie i dojdzie do jakiegoś zakażenia . . .

  1. Nie ma się czego bać moja droga. Prawdopodobieństwo, że taki implant zębowy się nie przyjmie to mniej niż 2% :). Nawet jeśli by się tak zdarzyło to istnieją różne metody, które skierują leczenie na prawidłowe tory, że tak powiem :). Mam dość dużo „znajomych” na fb którzy mają implanty zębowe 😀 i nikt nie miał z nimi problemów.

  2. W 99,99% taki implant zębowy się przyjmuje. Dość duży wpływ ma tu też stomatolog, który wykonuje zabieg i warto wybrać profesjonalną klinikę stomatologiczną, która będzie posiadać wyspecjalizowaną kadrę ludzi, którzy znają się na rzeczy i wiedzą co robią. Ja bardzo sobie chwalę usługi świadczone przez K2Dental.

 2. Warto zainwestować w taki implant zębowy, ponieważ jest to inwestycja na lata i będziemy mieli nadal piękny uśmiech. Kiedyś był tylko do wyboru implant tytanowy. Tera dodatkowo mamy implanty ceramiczne/cyrkonowe, które są bardziej estetyczne i idealnie imitują prawdziwego zęba.

 3. Dobrze, że technika się tak szybko rozwija bo bez niej byśmy byli szczerbaci;d no, ale nie czeka nas to bo człowiek zawsze znajdzie rozwiązanie problemu i wcześniej czy później postawi na swoim.

  1. Racja 🙂 Polecam poczytać na temat historii implantów zębowych – można dowiedzieć się bardzo ciekawych rzeczy o tym jak kiedyś ludzie wynajdowali różne metody zastępowania sobie braków w uzębieniu.

 4. Szkoda, że tak długo trwa proces zrastania się implantu z kością no i ta cena…, ale to jedyne minusy jakie przychodzą mi do głowy. Myślę, że końcowy rezultat warty jest tych pieniędzy.

   1. Gdy rozmawiałem z implantologiem na konsultacji to powiedział mi, że czas tzw. „osteointegracji” uzależniony jest od tego czy implant będzie mocowany w żuchwie czy w szczęce ( w przybliżeniu: żuchwa – 3 miesiące, a szczęka – 6 miesięcy) 🙂

    1. ja miałem robione w żuchwie i czekałem 4 miesiące 🙂 jak widać zależy to od danego przypadku/człowieka – przez ten cały czas miałem wykonane uzupełnienie tymczasowe aby nie było widać braku w zębach ;d

 5. Ludzie myślą, że wszczepienie implantu to prosta sprawa, a to wymaga przeprowadzenia bardzo skomplikowanej operacji, która obejmuje umocowanie implantu, założenie łącznika i na samym końcu korony (ten proces nie jest wykonywany od razu, trwa w oddzielnych etapach i wymaga czasu)

  1. Dokładnie. Ostatnio próbowałem wytłumaczyć dziewczynie – dlaczego to ona zapłaciła więcej za implant zębowy niż jej koleżanka chodź miały robione w tej samej klinice. Nie potrafiła zrozumieć, że występują różne typy/wersje/firmy implantów, które są dobierane według danego przypadku oraz preferencji pacjenta( tutaj zazwyczaj nikt nie robi rozeznania i bierze implant firmy/wersji, którą zasugeruje specjalista )

 6. Ludzie! wczoraj wywaliłem się na twarz jadąc rowerem wybijając sobie przy tym ząb to chyba kieł. Możecie mi poradzić jaki implant zębowy będzie najlepszy?

  1. heh brak jednego zęba jest najprostszą sytuacją podczas planowania wstawienia implantu zębowego. Najprościej to iść na wizytę do specjalisty :), ale z tego co piszesz to jest to ząb między-zębowy więc pewnie w pakiecie dostaniesz standardowo jeden implant plus porcelanową koronę ;d

  2. młody ty nie szukaj pomocy na forum bo tutaj nikt tu nie ma doświadczenia w wstawianiu implantów. Z takim pytaniem to tylko do specjalisty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code