Nasiona czarnuszki siewnej – świetne dla alergików!

W dzisiejszych czasach, bardzo wiele osób cierpi z powodu sezonowych alergii wziewnych. Niestety, jest to zmora naszych czasów. mówi się o tym, że przyczyną może być nasz tryb życia, niewłaściwe odżywianie się, ilość toksyn znajdujących się w pożywieniu i powietrzu oraz zanieczyszczenie organizmu.

Bardzo popularne stało się oczyszczanie układu pokarmowego z toksyn, które gromadzimy przez cały rok, ponieważ układ ten powiązany jest ściśle z układem immunologicznym. Dowiedziono już, że złogi jelitowe mogą bardzo negatywnie wpływać na nasz organizm, wywołując właśnie alergie oraz choroby autoimmunologiczne. Dlatego też, u wielu osób dorosłych, nawet w późnym wieku pojawiają się alergie.

Czym objawiają się takie sezonowe alergie?

 • przede wszystkim, pojawia się katar sienny,
 • często pojawia się również silny obrzęk gardła oraz zatok,
 • taki katar utrudnia oddychanie u funkcjonowanie,
 • niekiedy pojawiają się również zmiany skórne.

Życie alergika jest bardzo trudne, ponieważ już wczesną wiosną niektóre rośliny zaczynają pylić i trwać może to nawet do późnej jesieni. Wiele zależy od tego, jakie alergeny oddziałują na kogo. Najczęściej alergicy ratują się lekami przeciwhistaminowymi, które trzeba przyjmować regularnie, przez cały okres pylenia roślin.

Nie jest to jednak rozwiązanie doskonałe, ponieważ środki te nie zawsze są skuteczne, przy czym obciążają wątrobę i cały układ pokarmowy, a dodatkowo mogą działać nasennie. Nie powinno się ich przyjmować więc podczas prowadzenia pojazdów i wykonywania niektórych zawodów.

Nasiona czarnuszki siewnej sposobem na alergie

Jakiś czas temu zaczęto przeprowadzać badania kliniczne u pacjentów z alergią, które miały sprawdzić, czy nasiona czarnuszki siewnej również mogą leczyć alergie wziewne. Wyniki okazały się być przełomowe, ponieważ okazało się, że regularne stosowanie czarnuszki siewnej działa dokładnie tak samo, jak przyjmowanie syntetycznych środków na alergie.
Olejek eteryczny znajdujący się w nasionach czarnuszki, ma silne działanie:

 • przeciwhistaminowe,
 • przeciwzapalne,
 • hamuje kurczliwość mięśni tchawicy,
 • łagodzi reakcje zapalne w drogach oddechowych.

Wszystkie te działania to zasługa unikalnego olejku eterycznego, który znajduje się w nasionach czarnuszki. Dlatego tak ważne jest przyjmowanie specyfików w szczelnych kapsułkach, aby olejek nie ulatniał się. Można też stosować sam olej tłoczony na zimno, jednakże ważne jest jego odpowiednie przechowywanie w takiej sytuacji.
Co znajduje się w olejku z czarnuszki?

 • tymochinon,
 • tymohydrochinon,
 • ditymochinon,
 • nigellon.

To im zawdzięczamy cudowną moc nasion. Zaleca się również stosowanie czarnuszki osobom, które cierpią z powodu astmy, ponieważ doskonale pomaga ona w łagodzeniu objawów tej choroby. Czytaj więcej na akademiawitalnosci.pl

Aby olejek działał skutecznie, nie wolno zapominać o jego regularnym przyjmowaniu. Badania wykazują, że po kilku tygodniach osoby narażone na alergie mogły całkowicie o nich zapomnieć. Nie musiały one również przyjmować innych środków antyhistaminowych.

Nasiona czarnuszki siewnej mają również wiele innych zastosowań. Przede wszystkim, znakomicie wspomagają one układ odpornościowy, działają antywirusowo i przeciwbakteryjnie. Zaleca się również ich przyjmowanie w przypadku chęci oczyszczenia organizmu z toksyn i złogów, co również jest ważne dla osób z alergiami.

Doskonałym preparatem, w skład którego wchodzi właśnie czarnuszka, jest Hepa Vitale. Ponadto, znajduje się w nim ostropest plamisty i babka płesznik. Dzięki oczyszczeniu wątroby i jelit można w znaczącym stopniu zminimalizować również objawy alergii.

Nasiona czarnuszki siewnej oraz inne specyfiki na bazie tej rośliny mogą przyjmować zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. nie stwierdzono żadnych działań ubocznych tej rośliny na organizm, dlatego z powodzeniem mogą po nią sięgać również kobiety w ciąży i matki karmiące. Warto jednak poinformować lekarza o przyjmowaniu czarnuszki. Jest to doskonałe rozwiązanie dla pań, które w ciąży nie mogą przyjmować żadnych innych leków na alergie i męczą się w okresie pylenia traw i innych roślin.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *