Działanie czarnuszki siewnej na kamienie nerkowe

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich nerki pracują w niewłaściwy sposób, dopóki nie pojawią się pierwsze objawy. Nerki pełnia przecież niezwykle ważną rolę w naszym organizmie i należy o nie bezwzględnie dbać, ponieważ odpowiadają za oczyszczanie i filtrowanie moczu. Bez nich, organizm skazany jest na śmierć.

Jakie są objawy problemów z nerkami i kamicy nerkowej?

 • Przede wszystkim, pojawia się ostry ból w dole pleców.
 • Trudności z oddawaniem moczu.
 • Bóle reumatyczne, często w ogóle nie kojarzone z kamieniami nerkowymi.
 • Rwa kulszowa, artretyzm.
 • Nawet zapalenie zatok może być skutkiem problemów z nerkami.

Niekoniecznie muszą być to od razu duże kamienie nerkowe. Czasami jest to stan zapalny nerek lub układu moczowego. Jeżeli mamy do czynienia z kamicą, problem jest już bolesny i dość poważny. W moczu tworzą się różnego rodzaju osady, najczęściej wapnia. Osadzają się one w postaci mniejszych, albo większych kamieni w różnych częściach układu moczowego. Zakłócają one pracę nerek i całego układu moczowego, a ich wydalanie jest niezwykle bolesne. Poza tym, wpływają również bezpośrednio na układ krwionośny i mogą wywoływać nawet nadciśnienie.

Jakie są przyczyny powstawania kamicy nerkowej?

 • twarda woda,
 • chemia w żywności (konserwanty, ulepszacze smaków i koloru),
 • używanie zbyt dużej ilości soli kuchennej,
 • nadużywanie leków przeciwbólowych,
 • palenie papierosów.

Bardzo ważna jest więc odpowiednia profilaktyka, ponieważ najczęściej sami wywołujemy u siebie problemy z kamicą nerkową. Oczywiście, u wielu osób jest to skłonność uwarunkowana genetycznie, jednakże można jej zapobiegać.

Należy unikać soli kuchennej i zastępować ją innymi przyprawami, a najlepiej ziołami. Poza tym, warto pić wodę niskozmineralizowaną, nie twardą. Osoby narażone na ten problem powinny też unikać palenia papierosów i ograniczyć zażywanie środków przeciwbólowych.

Działanie czarnuszki siewnej na kamienie moczowe

Okazuje się, że wiele ziół i roślin ma wspaniały wpływ na problem z kamieniami nerkowymi. Jednym z nich jest bez wątpienia czarnuszka siewna, która znana jest ze swoich bogatych właściwości. Jak działa czarnuszka siewna?

Obniża ona ilość szczawianów w moczu i dzięki temu ogranicza powstawanie kamieni nerkowych. Warto więc stosować ją profilaktycznie, zanim jeszcze problem pojawi się. Również osoby, które cierpią co jakiś czas na kamienie, powinny regularnie stosować czarnuszkę pod postacią olejku tłoczonego na zimno, lub naparu z samych nasion. Taki napar można samodzielnie przygotować w domu i stosować go regularnie. Warto pić czarnuszkę nawet codziennie, a raz na kilka miesięcy zrobić sobie krótką przerwę.

Takie napary z czarnuszki mogą pić wszyscy, ponieważ nie wywołuje ona żadnych skutków ubocznych. Istnieje możliwość przyjmowania czarnuszki również przez dzieci i kobiety w ciąży. Nasiona i olejek można kupić bez problemu w każdym sklepie zielarskim oraz ze zdrową żywnością.
Znakomite działanie czarnuszki siewnej znane jest również osobom, które dbają o swoje zdrowie i co jakiś czas oczyszczają właśnie nerki oraz wątrobę ze złogów i toksyn. Warto przeprowadzać takie oczyszczanie przynajmniej raz do roku, aby pozbyć się toksyn, zapobiegać powstawaniu kamieni nerkowych oraz kamieni kałowych.

Doskonałym preparatem jest Hepa Vitale, który łączy w sobie czarnuszkę z ostropestem plamisty oraz nasionami babki płesznik. To naturalny preparat, który można przyjmować nawet codziennie. Więcej o działaniu czarnuszki przeczytasz tutaj.

Inne zioła na kamienie nerkowe

Poza samą czarnuszką, która wspaniale zapobiega powstawaniu kamieni, warto wymień również inne rośliny, które znajdują tu swoje zastosowanie:

 • pokrzywa,
 • borówka brusznica,
 • liście brzozy,
 • melisa,
 • rdest ptasi,
 • kłącze perzu,
 • korzeń i liście pietruszki.

Można z nich z powodzeniem przygotowywać napary i w połączeniu ze znakomitą czarnuszką wypijać je codziennie, aby zapobiegać kamicy nerkowej.

Efekty powinny pojawić się dość szybko. Już po kilku tygodniach piciu naparów z czarnuszki można pozbyć się kamieni całkowicie i cieszyć dobrym zdrowiem. Warto jednak co jakiś czas kurację powtórzyć, aby problem kamicy nerkowej nie powrócił za szybko i nie pojawił się ból.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *